CAKA’ya Hoşgeldiniz!

CAKA, 2001 yılında Bursa’da Uludağ Üniversitesi Devlet Konservatuvarı çatısı altında hayata geçirilmiş Türkiye’nin ilk ve tek ulusal müzik eğitim projesidir.

Kurulduğu günden beri yüzlerce öğrenciyi bünyesine katarak hızla büyümeye ve güçlenmeye devam etmektedir. İlk zamanlarda masterclass projesi olarak başlayıp, belli periyodlarla bir araya gelinen bir keman kampı şeklinde çalışan ve sonrasında sponsor destekleri ile konser turneleri gerçekleştiren CAKA, daha sonraları bu gün uyguladığımız yerleşik düzene geçerek sürekli bir okul görünümü kazanmaya başlamıştır. Beşiktaş’taki merkezinden sonra 2007’de Bursa’da açılan ilk CAKA şubesinin ardından Ankara, İzmir, Mersin, Büyükçekmece, Afyon, Kayseri, Bolu,

Konya, Manisa, Balıkesir, Ataşehir, Trabzon ve Çanakkale şubeleriyle Türkiye’nin dört bir yanına uzanan kocaman bir aile olmuş, Türkiye’de günümüze kadar ulaşan, devam eden ve bu kapsamda var olan en büyük müzik eğitim projesi olarak yerini almıştır. Andante dergisinin düzenlediği Donizetti Müzik Ödüllerinin ikincisinde “Yılın Klasik Müzik Etkinliği” ödülüne layık görülmüştür. Günümüzde yüz yüze gerçekleştirilen eğitimlerin dışında internet ağı üzerinden gerçekleştirdiği çevrim içi canlı dersler, konserler, müzik kampları, söyleşiler gibi etkinlikler de sunduğu hizmetler kapsamındadır.