Çanakkale

2017 yılında Marmara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü Güzel Sanatlar Eğitimi Ana Bilim Dalı Müzik Eğitimi Doktora Programını kazandı.

Barış Karabulut Özgeçmiş
Keman çalışmalarına 1991 yılında prof. Nuri İyicil ile başlayan sanatçı, 2005 yılında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuarı’nda prof. Nuri İyicil ve prof. Çiğdem İyicil’in sınıfında lisans öğrenimini, 2010 yılında ise Yıldız Teknik Üniversitesi’nde yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır. 2005 yılında Almanya’da Dmitri Sitkovetsky ve 2008 yılında Hollanda’da Sarah Kapustin’in ustalık sınıflarına katılan sanatçı Türkiye, İtalya, Almanya, İsveç, Çekya ve Polonya’da çeşitli festival ve Avrupa Birliği projelerinde yer alarak konserler vermiştir.
2001 yılından bu yana aktif olarak keman eğitmenliği yapan sanatçı, verdiği özel derslerin yanı sıra Türk Eğitim Vakfı Özel Lisesi ve İstanbul’da çeşitli müzik merkezlerinde keman dersleri vermiştir. 2010 yılında Çanakkale’ye yerleşen Karabulut çalışmalarını aynı zamanda müdür yardımcılığını üstlendiği ÇanakkaleOnsekiz Mart Üniversitesi Devlet Konservatuarı’nda öğretim görevlisi olarak sürdürmektedir.

TPL_KALLYAS_TOTOP