Cihat Aşkın’ın Afyon Kocatepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı binası açılışı ve CAKA konserleri için 19-21 Aralık 2012 tarihleri arasında Afyonkarahisar’a gelmesiyle CAKA-Afyon projesinin temelleri atıldı. 03 Ocak 2013 tarihinde ise Uğur Türkmen ve Filiz Yıldız Bursa’da Cihat Aşkın ile buluşarak “birinci derece” beratlarını aldılar. Uğur Türkmen aynı zamanda CAKA-Afyon şube başkanı olarak Aşkın tarafından görevlendirildi.

Ankara Caka açılışı 8 Mart 2011 yılında yapıldı. Derslere ise 1 Nisan 2011 yılında altı öğrenciyle başlandı. Aynı yılın sonunda Ankara CAKA 25 öğrenciyle çalışıyordu. Ankara CAKA’nın ilk halka açık konseri 25 Haziran 2012 yılında Türk Japon Vakfında yapıldı. Ankara CAKA öğretmenlerinden oluşan oda orkestrasının  Fazıl  Say eserleri seslendirdiği konserde 25 CAKAlı öğrenci ilk halka açık konserini gerçekleştirdi.

Şubemiz çalışmalarına Ocak 2016'da başlamıştır.

2015 yılı Ocak ayı başında Yrd. Doç. Dr. Senem ACAY SÖZBİR başkanlığında, Abant İzzet Baysal Üniversitesi SÜYAM (Sürekli Eğitim, Uygulama ve Araştırma Merkezi) bünyesinde çalışmalarına başladı. Şube, 7 Mart 2015 tarihinde CAKA Belgesel çekimleri için Onursal Başkanımız Prof. Dr. Cihat AŞKIN’ı ve Afyon Kocatepe Üniversitesi’nden gelen çekim ekibini ağırladı. Şubeye kayıtlı olan öğrenciler, 1. Dönem konserini 25 Mart 2015 tarihinde Abant İzzet Baysal Üniversitesi Kültür Merkezi Pembe Salon’da verdiler.

CAKA Bursa ilk olarak Temmuz 2008’de Mesut Çaşka tarafından kurulmuştur. CAKA’nın İstanbul merkezinin hemen ardından açılan ilk şubesidir. Ocak 2013’ten beri çalışmalarına Mesut Çaşka’nın ortağı olduğu MEB Trio Sanat Akademi Müzik Kursu bünyesinde devam etmektedir. 2015 yılının Nisan ayından itibaren kemanın yanısıra piyano ve çello alanlarında da eğitim vermektedir. Mesut Çaşka ve Ozan Sari keman, Aslı Erden cello ve Rasim Paşaoğlu da piyano eğitmeni olarak görev yapmaktadır.

2017 yılında Marmara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü Güzel Sanatlar Eğitimi Ana Bilim Dalı Müzik Eğitimi Doktora Programını kazandı.

CAKA Kayseri Şubesi 2014 yılının Ocak Ayından bu yana faaliyetlerini sürdürmektedir. Şu an Halen “EFSANAT” Kültür Sanat Akademisi ile birlikte çalışmalarına devam etmektedir. Geçen süre Zarfında biri CAKA GALA Konseri olmak üzere pek çok konser ve Masterclass çalışmaları gerçekleştirilmiştir.

İlk olarak çalışmalarına 2012 yılının Ocak ayında Küçükçekmece belediyesine bağlı olarak başlamıştır. 4 yılın sonunda 2016 yılının Ocak ayından itibaren belediyeden ayrı olarak çalışmalarına devam etmektedir.

Zafudu – Sihirli Kapı Akademi; Haziran 2014’te Manisa’da, Zafer Baykal tarafından kurulmuştur. 14 yıllık Akademisyen öz geçmişi ile ressam ve lutiye olan Baykal, her biri alanında tanınmış sanatçı ve akademisyen kadrosu ile siz Manisalıların hizmetinizdedir. 

Sanatı yeniden sorgulayan program yapısının oluşturulmasına öncelik veren, disiplinler arası sürekli kendini yenileyebilen, kontrol edebilen, sonuçları yorumlayarak yeni hedeflerin belirlenebildiği etkin bir yapılanma işleyişi programlanmıştır.

CAKA Trabzon Şubesi Ocak 2017 tarihinde KTÜ Devlet Konservatuvarı ve Trabzon Devlet Konservatuvarı Güçlendirme Derneği’nin işbirliğiyle kurulmuştur. KTÜ Devlet Konservatuvarı Müdürü Doç. Dr. Abdullah Akat’ın sorumluluğunda başlatılan çalışmalarda Cenk Önder Özen eğitmen olarak görev almaktadır.

TPL_KALLYAS_TOTOP