KIŞ OKULU BAŞVURU KOŞULLARI

CİHAT AŞKIN VE KÜÇÜK ARKADAŞLARI (CAKA)
2018 KIŞ OKULU
KEMAN MASTERCLASS PROGRAMI VE
KIŞ OKULU BAŞVURU KOŞULLARI
28 OCAK -3 ŞUBAT 2018

AFYONKARAHİSAR
cakasosyalmedya@gmail.com


            Amaç
      Ülkemizde nitelikli keman eğitimi alan çocuk, genç ve yetişkinlerin sayısı hızla artmaktadır. Bu eğitim sürecinde bazı öğrenciler profesyonel müzik eğitimine geçiş yapmakta; Konservatuvarlar, Eğitim Fakülteleri, Güzel Sanatlar Liseleri’nde okumayı ve meslek olarak müziği seçmektedirler. Keman sanatçısı ve akademisyen Cihat AŞKIN tarafından ülke ve dünya keman eğitimine kazandırılan CAKA projesi ülkemizde nitelikli keman eğitimi alan bireylere yeni-özgün ve farklı fırsatlar sunmak amacındadır.
     CAKA KIŞ OKULLARI yaş sınırı olmaksızın keman eğitimi alan bireyler düşünülerek yapılacaktır. Kış Okulunda konserler, atölye çalışmaları, söyleşiler yer alacaktır.

 

       CAKA KIŞ OKULU EĞİTMENLERİ

   
   Cihat AŞKIN
       Şenol AYDIN
       Sevil ULUCAN WEINSTEIN
       Gülen EGE SERTER
       
       CAKA KIŞ OKULU DÜZENLEME KURULU

       
Gonca GÖRSEV
       Filiz YILDIZ

       YER
       
Afyon Kocatepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı

 

 1. Afyon Kocatepe Üniversitesi Devlet Konservatuarı’nda 28 Ocak 2018 ile 3 Şubat 2018 tarihleri arasında (3 Şubat 2018 çıkış) yaylı çalgılar üzerine bir masterclass düzenlenecektir.
 2. Eğitmenler Cihat Aşkın, Gülen Ege Serter, Sevil Ulucan Weinstein ve Şenol Aydın ile yapılacak olan çalışmalara yaş sınırı olmaksızın herkesin katılımı mümkündür.
 3. Bireysel ve aktif olarak katılmayı arzu edenler ilk gün yapılacak dinleti ve mülakat sonunda belirlenecekler ve gruplandırılacaklardır.
 4.  Kurs bünyesindeki çalışmalar grup ve bireysel olarak yaylı çalgılar teknikleri üzerine belirlenecek günlük program çerçevesinde hocalar nezaretinde yapılacaktır.
 5. Öğrenciler Masterclass süresince belirlenecek program çerçevesinde çalıştıkları eserleri Afyon Kocatepe Üniversitesi Sahneli Derslik veya konser salonunda düzenlenecek konserlerde seslendireceklerdir.
 6. 18 yaşından küçük öğrenciler velilerinin veya noter tarafından onaylanmış vasilerinin nezaretinde kış okuluna ancak katılabilirler.
 7. Katılım Ücretleri ve ödeme;
  Katılım ücreti: Kişi başı 850 TL,
  Dinleyiciler: 150 TL (haftalık), 25 TL (günlük)
 8. Katılımcı ücretlerine ders ücreti ve öğle-akşam yemekleri dahildir. Konserler Atölye Çalışmaları, Söyleşiler Ücretsizdir.
 9. Katılımcıların konaklamaları kendilerine aittir. Arzu edildiği takdirde Kış Okulu sekreteryası tarafından tavsiye verilecektir. Katılımcılar eğer isterlerse AKÜ Sosyal Tesislerinde konaklayabileceklerdir. Telefon numarası: AKÜ Sosyal Tesis 0 (272) 228 14 15
 10. Başvuruların 8 –22 Ocak 2018 tarihleri arasında (en geç 22 Ocak 2018 Pazartesi günü mesai bitimine kadar) cakasosyalmedya@gmail.com adresine mail yoluyla yapılması gerekmektedir.
 11. Başvuru için gerekli belgeler:
  - Başvuru Formu,
  - Kısa Özgeçmiş,
  - Fotoğraf
  - Kimlik kopyası
  - Katılım ücretinin ödendiğine dair banka dekontu.
 12. Katılımcılar;
  Katılım ücreti; 8 - 22 Ocak 2018 tarihleri arasında en geç 22 Ocak 2018 Pazartesi günü mesai bitimine kadar,
  Son başvuru: 22 Ocak 2018
  Katılımcılar katılım ücretlerini;
  Afyon Kocatepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı
  Mezunlar Derneği hesabına yatıracaklardır.
  Hesap no: 1090/629 89 49
  IBAN NO: TR 95 0006 2001 0900 0006 2989 49
  Dekonta katılımcının adı – soyadı ve açıklama kısmına KIŞ OKULU yazılması gerekmektedir.
  Dinleyiciler; katılım esnasında da ücretlerini makbuz karşılığında ödeyebilirler.
 13. Burs; Kış okulu esnasında başarı gösteren 3 öğrenciye sertifika töreni esnasında Kış Okulu Yönetiminin uygun göreceği bir miktar para ödülü burs karşılığı verilebilir. Bu bursun verilmesi tamamen Kış Okulu Yönetiminin takdirine ve öğrencilerin başarısına bağlıdır.
 14. Sorularınız için cakasosyalmedya@gmail.com adresine mail atabilirsiniz.
TPL_KALLYAS_TOTOP